غار نخجوان در تور آذربایجان


در تور نخجوان و خارج از شهر غاری زیبا و شگفت انگیز وجود دارد که بر اساس اعتقادات مردم این شهر به غار اصحاب کهف نیز شهرت دارد. داستان های زیادی در مورد این غار نسل به نسل در میان مردم نخجوان گشته و آن اینکه این غار همان غاری است که اصحاب کهف در آن خوابیده اند با اینکه هنوز سندی بر صحت این داستان ها در تور آذربایجان وجود ندارد اما اینها چیزی از مقدس بودن این غار کم نمی کند. زیبای طبیعت و صخره های اطراف این غار و شگفت انگیز بدنش باعث شده تا از دید لیدر تور گردشگری مخفی نماند.

تور نخجوان و دریاچه آب شیرین باتابات


در خارج از نخجوان دریاچه ای با آب شیرین وجود دارد که در طبیعتی بکر و ناب سکنی گزیده است و دشت و کوه اطراف این دریاچه به گردشگران تور نخجوان حس زندگی می بخشد. این دریاچه که باتابات نام دارد امروزه رونق زیادی پیدا کرده است به طوری که در نزدیکی دریاچه و هتل و رستوران و کافی شاپ به منظور راحتی گردشگران تور خارجی احداث شده است. آب دریاچه خاصیت درمانی دارد و اکثر مردمان تور داخلی بیمارانی هستند که برای درمان بیماری های گوارشی خود به اینجا آمده اند و از این آب برای آشامیدن با خود می برند.

موزه فرش و موزه قوچ های سنگی

در تور آذربایجان، موزه فرش نخجوان انواع فرش های ایرانی و دست باف وجود دارد که رنگ و نگار آنها ببینندگان خود را مدهوش می کند. علاوه بر فرش صنایع دستی از جمله پارچه های رنگارنگ و انواع کیف نیز در این موزه با نمایش گذاشته شده است. موزه دیگری که در نخجوان می توانید از آن دیدن کنید موزه قوچ های سنگی است این موزه که از اعتقادات مردم نخجوان نشأت گرفته است نماد قدرت است. در اطراف موزه قوچ های سنگی طبیعتی زیبا وجود دارد و باعث توجه تور گردشگری به این مکان شده است.

کاشان شهری است که میان دو استان اصفهان و قم قرار دارد و همین باعث شده است که هم افرادی که در تور اصفهان ثبت نام کرده اند گذرشان به این شهر سنتی بیفتد و هم تور زیارتی قم که معمولا کاشان نیز شامل آن می شود در این شهر دیده شوند. سوغاتی جزو جدانشدنی سفر است و کاشان مملو از سوغاتی آن هم از نوع خوردنی و صنایع دستی است که در تور کاشان دست شما را برای انتخاب باز می گذارد. لازم به ذکر است تور کاشان یک تور داخلی و تور ارزان به شمار می آید و با کمترین هزینه می توانید بیشترین استفاده را بکنید و برای سوغاتی دغدغه ای نداشته باشید.

خوردنی ها در تور کاشان


در تور کاشان برای خرید سوغاتی بین شیرینی های مختلف مردد خواهید شد و بالاخره از تمام آنها خواهید خرید. شیرینی های سنتی این شهر با مزه خاص و دوست داشتنی شان باب دل هر سلیقه ای است و از آنها می توان شیرینی حاجی بادومی، کلوچه کاشان با طعمی متفاوت، باقلوای مخصوص کاشان و پشمک را نام برد. باقلوای کاشان بیشتر از همه مورد پسند تور گردشگری است و در تمام فروشگاه های این شهر یافت می شود.
عرقیات و کلاب ناب تور قمصر


معروفترین سوغاتی کاشان در میان تور داخلی گلاب این شهر است که شهره عام و خاص است و بهترین و مرغوب ترین گلاب در ایران است. در فصل بهار که گلاب گیری انجام می شود کاشان مملو از تور قمصر می شود که به قصد دیدن این مراسم و گل های محمدی و خرید گلاب می آیند. علاوه بر گلاب عرقیات سایر گیاهان دارویی مانند نعنا، بابونه و ده ها نوع گیاه سالانه در کاشان به روش کاملا سنتی گرفته می شود و خواص دارویی آنها انکار ناپذیر است.

سوغاتی های دست ساز تور کاشان

مردم کاشان از دیرباز در صنایع دستی از سایر شهرهای ایران پیشی گرفته اند و تعداد سوغاتی های آنها بسیار زیاد می باشد و انتخاب را سخت می کند. قالی بافی، پارچه بافی، زیلو بافی، مخمل و شعر بافی، سفالگری، گلیم بافی، گیوه بافی و غیره هنوز هم در کاشان در حال تولید هستند و با بازدید و خرید زیاد گردشگران تور داخلی و تور خارجی مواجه می شوند.